Leányfalu Hely- és Irodalomtörténeti kiállítóhelye
- Image
A 20. század elejének irodalmi életét meghatározó Nyugat folyóirat köréhez tartozó, annak szerkesztőjeként is dolgozó Móricz Zsigmond 1911-ben Rózsahegyi Kálmán ösztönzésére vásárolt telket Leányfalun, s épített házat a Duna menti településen. Eleinte nyaranta költözött ide az író, majd 1936-tól családjával együtt itt élt haláláig. 2024-ben Móricz Zsigmond születésének 145. évfordulójára emlékezünk.
ÁLLANDÓ KIÁLLÍTÁS
A múzeum állandó kiállítása KINEK A HANGJA? címmel Móricz Zsigmondnak állít emléket, s öt témaponton keresztül mutatja be az író életútját és életművét. A tárlat alkalmas hagyományos múzeum bejárásra, ugyanakkor szabad útvonal választással a térben való mozgásra és önálló felfedezésre is. A kiállítás központi területe a nagyméretű interaktív tábla, melyen megjelenik az öt témapont bővebb tartalommal és interaktív feladatokkal.
IDŐSZAKI KIÁLLÍTÁS
Az évforduló alkalmából berendezett új kiállítótérben az író személyes tárgyain és családi fotóin keresztül nyerhetünk betekintést Móricz életébe. A kiállítás kurátora a fotók kiválasztásánál elsősorban a leányfalui vonatkozású képekre helyezte a hangsúlyt, személyes tárgyai közül pedig kiemelkedő Móricz Zsigmond Leányfalun használt gondolkodószéke, illetve megtekinthetjük az író egyik ünnepi viseletét, utazóbőröndjét, és a számára oly fontos írógépek egyikét is. A tárlathoz a Petőfi Irodalmi Múzeum kölcsönzött relikviákat.
A kiállítás 2024. október 31-ig megtekinthető a múzeum nyitvatartási idejében, illetve előzetes egyeztetés alapján a hét bármely napján.